Ładowanie...

Aktualności

Zwycięstwo 5:1 w finale jesieni

• autor: M.Skiba, 2011-11-06 16:44

Efektownym zwycięstwem zakończyła rundę jesienną Jasiołka Hankówka-Brzyszczki. Na własnym stadionie pokonała 5:1 swoją imienniczkę ze Świerzowej. Od pierwszej do ostatniej minuty wiadomo było kto rządzi na boisku.

Już od początku meczu gospodarze podyktowali warunki gry. Drużyna Hankówki-Brzyszczek zdominowała środek pola, ciężar gry przesunął się na stronę przyjezdnych i gracze w biało niebieskich strojach z dużą łatwością zaczęli przedostawać się pod bramkę świerzowian.

Wynik został otwarty już w 11 minucie. Piłka została wybita za bramkę i gospodarze zagrywali piłkę z rzutu rożnego. Jak zazwyczaj, w narożniku pojawił się Andrzej Urban. Po jego uderzeniu obrońca przerwał jej lot ale piłka wróciła pod nogi Urbana. Ten powtórnie dośrodkował. W pole karne wbiegł Damian Juszczyk, wyskoczył najwyżej i uderzając piłkę głową pewnie umieścił ją pod poprzeczką bramki przeciwnika: 1:0.

Na drugiego gola czekaliśmy zaledwie 2 minuty. Znów nasz zespół egzekwował rzut rożny i znów strzelcem gola był obrońca. Tym razem z drugiej strony boiska piłkę zagrywał Tomasz Sokołowski. Ku zaskoczeniu wszystkich uderzył dołem tuż koło słupka wykorzystując brak koncentracji obrońcy. Piłka trafiła precyzyjnie pomiędzy zawodnikiem gości a słupkiem i wpadła do siatki. Gol zupełnie wyjątkowy.

Przedniej urody była trzecia bramka strzelona przez Piotra Przetacznika. W 23 minucie po raz kolejny zakotłowało się pod bramką gości. Piłka trafiła w prawo do Andrzeja Urbana. Kapitan jasielskiej drużyny dośrodkował na pole karne, gdzie świetnie odnalazł się Adam Rysz. Strzelił w bramkę jednak piłka została wybita na przedpole. Tu podbiegł do niej Przetacznik i bardzo mocno strzelił kierując piłkę w samo „okienko”, czyli przy zbiegu słupka z poprzeczką bramki. Zrobił się wynik 3:0.

Od tej pory gra się uspokoiła ale jeszcze kilkakrotnie groźne ataki przypuszczali miejscowi. Odnotujmy sytuację sam na sam z bramkarzem Michała Ochwata oraz piękny strzał Macieja Koniecznego w 34 minucie. Piłka uderzona z około30 metrów zmierzała pod poprzeczkę i cudem jakimś bramkarz gości wypchnął ją ponad. Goście rzadko zagrażali bramce Tomasza Kosiby, który zaledwie dwa razy musiał mocniej angażować się w obronę.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Wciąż dominowali gospodarze, choć gra nieco uspokoiła się. Wreszcie po upływie 20 minut zespół Hankówki-Brzyszczek znów przyspieszył. Dwa razy błysnął na lewym skrzydle Adam Pucykowicz. Najpierw po jego dośrodkowaniu do piłki doszedł Adam Rysz i mocno zapachniało bramką, a w chwilę później - w 70 minucie – bramka stała się faktem. Po kolejnym dośrodkowaniu Pucykowicza z lewej, na pole karne świerzowian wbiegł Grzegorz Hendzel i uprzedzając bramkarza, pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

W 85 minucie, ku naszemu zaskoczeniu padła bramka dla gości. Było to uderzenie z około 25 metrów, z rzutu wolnego. Zawodnik Świerzowej Konrad Kwolek uderzył bardzo precyzyjnie pod poprzeczkę nie dając szans Adamowi Juszczykowi, który w drugiej połowie strzegł bramki gospodarzy.

Jakby urażeni tym zawodnicy w biało-niebieskich strojach mocno natarli i do końca meczu było kilka indywidualnych akcji. Wydawało się jakby każdy chciał sam strzelić bramkę. W 90 minucie udało się to Sebastianowi Starzewskiemu. Po prawej stronie akcję przeprowadził Hendzel uderzając mocno w bramkę. Golkiper gości sparował uderzenie. W tej sytuacji świetnie znalazł się Starzewski, przechwytując piłkę i ze spokojem kierując ją do bramki obok leżącego bramkarza.

Podsumowując, trzeba zaznaczyć, że wszyscy zawodnicy naszej ekipy zagrali bardzo dobry mecz. Trudno więc kogoś wyróżnić. Ale jeśli już, to nie można nie podkreślić bardzo dobrej dyspozycji Damiana Juszczyka. Jako obrońca zdobył piękną bramkę i „otworzył worek z bramkami”, a w odbiorze jako ostatni stoper był niemal bezbłędny.

Skład Jasiołki Hankówka-Brzyszczki: Tomasz Kosiba (46'Adam Juszczyk) – Tomasz Sokołowski, Damian Juszczyk, Maciej Konieczny (55' Tomasz Karasiński), Tomasz JuszczykAdam Rysz (60' Roman Juszczyk), Andrzej Urban, Grzegorz Hendzel, Michał Ochwat (65' Paweł Dunaj) – Piotr Przetacznik, Adam Pucykowicz (80' Sebastian Starzewski).